Rožnov pod Rahoštěm

Rožnovská policie bilancovala rok 2012

Celkem 2.178 oznámení přijala Městská policie Rožnov p.R. za rok 2012. Strážníci řešili téměř dva a půl tisíce přestupků. Většina z nich se týkala přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Devatenáct uniformovaných strážníků bylo ve službě rožnovské městské policie v roce 2012. Za uplynulých 12 měsíců přijali od fyzických nebo právnických osob 2.178 oznámení a řešili 2.495 přestupků.

Sbírka pro Domov Kamarád

Tradiční adventní sbírku pod vánočním stromem bude také v letošním roce pořádat rožnovský Domov Kamarád. Kasička bude u vánočního stromu na Masarykově náměstí v centru města umístěna od pátku 30. listopadu až do období krátce před vánočními svátky.

Více než pět let. Tak dlouhá je tradice adventní sbírky pod vánočním stromem, kterou organizuje Domov Kamarád. Jde o jednu z pravidelných sbírkových akcí pořádaných touto rožnovskou organizací zajišťující sociálně-terapeutické dílny.

Trojskokanka Šárka Kašpárková v Rožnově

Bronzová medailistka z olympijských her 1996 v Atlantě a mistryně světa z roku 1997, atletka Šárka Kašpárková navštívila Rožnov pod Radhoštěm. V rámci setkání ředitelů mateřských a základních škol Rožnovska jednala o zapojení škol do projektu „Odznak všestrannosti olympijských vítězů“.

Pohřby na účet města – tzv. sociální pohřby

Jeden tzv. sociální pohřeb ročně. Taková je statistika posledních tří let na pohřby, které jsou uskutečněny na náklady města. Tento počet se tak za několik let nezměnil.

V roce 2012 byl na náklady města Rožnov pod Radhoštěm uskutečněn jeden tzv. sociální pohřeb. „Pohřeb takového charakteru je za nejnižší možné náklady (obvykle kremace). Pozůstalí pak nemají nárok na vydání urny s popelem zemřelého. V průměru se jedná o částku přibližně 10tisíc korun,“ uvedla Petra Glumbíková z odboru správy majetku Městského úřadu Rožnov pod Radhoštěm.

Syndikovat obsah
nahoru