Vsetínský radní Jaromír Kudlík zahynul při autonehodě

Velmi smutná zpráva přišla v úterý 25. srpna z Vysokého Mýta. Při dopravní nehodě tam krátce před polednem ve věku 66 let zahynul dlouholetý vsetínský komunální politik Jaromír Kudlík. Bývalý starosta, místostarosta a současný radní ze zatím neznámých příčin přejel se svým vozem do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím kamionem. Záchranáři na místě bojovali o jeho život, bohužel, neúspěšně.

Podle dostupných informací jel Jaromír Kudlík ve směru od Litomyšle a znenadání plynule přejel do protisměru přímo pod protijedoucí nákladní automobil. Záchranáři byli na místě během pár minut, přivolán byl i vrtulník záchranné služby. „Přes veškerou péči řidič osobního vozu svým zraněním podlehl,“ uvedla mluvčí policie Pardubického kraje Lenka Vilímková. 

Jaromír Kudlík se pohyboval v komunální politice hned od Sametové revoluce, v letech 1990 - 1994 byl starostou Vsetína, později zastával funkci místostarosty a zastupitele. V současném volebním období byl členem rady města za hnutí ANO. Patřil k velkým propagátorům cykloturistiky a cyklostezek a také volejbalu. V posledních letech bylo jeho jméno spojováno se Sdružením obcí Mikroregionu Vsetínsko, jehož byl předsedou, a také s projekty Čistá řeka Bečva I a II. Jeho první etapa je již hotova, druhá je těsně před dokončením. Jaromír Kudlík už se však ukončení projektu, jemuž věnoval řadu let života, bohužel, nedožil.

Čest jeho památce.

Zdroj: Mgr. Adéla Kousalová – redaktorka Vsetínských novin


nahoru