Vsetín vzpomněl T. G. M.

Náhled
Dne 14. září uplynulo 78 let od úmrtí státníka, politika, filozofa, pedagoga a především prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Občané Vsetína si toto výročí připomněli pietním aktem u památníku T. G. M. na Palackého ulici.
 

 
 

Setkání u busty T. G. M. zahájil zpěvem mužský sbor Lumír. Po něm za vsetínskou radnici vystoupil místostarosta Tomáš Pifka, který ve své řeči připomenul zásluhy Tomáše Garrigua Masaryka jako jedné z největších postav české historie, jejíž odkaz bychom si všichni měli nést v sobě i v současnosti. „Jeho vlastenectví bylo pozitivní, nebylo namířeno proti nikomu. Toto je inspirující a aktuální myšlenka i pro současnost,“ uvedl místostarosta s tím, že Masaryk nám vybudoval a zanechal stát, který milujeme a k němuž se hlásíme. „Je naší povinností jej dále budovat a rozvíjet. Konkrétními kroky vést celou společnost k rozvoji blahobytu, ale také neustále připomínat odpovědnost jedince za svůj osobní úspěch, který nepřijde bez vlastní píle a přičinění. Zde opravdu není možné spoléhat na stát. Tomáš Garrigue Masaryk nechť je nám v našem konání inspirací,“ řekl dále Tomáš Pifka.

V dalším minutách se představily žačky ZŠ Ohrada a členky divadelního kroužku Ohraďák Natálie Sušilová a Karolína Zadrobílková, které zarecitovaly úryvek z knihy připomínající pobyt prezidenta Masaryka na Valašsku.

Následně místostarosta Pifka, zástupci Sokola i další občané položili květiny k památníku a na samotný závěr si zazpívali společně s Lumírem českou státní hymnu. 

Zdroj: Jiří Žůrek Vsetínské noviny


nahoru