Vsetín v domácí premiéře přejel Karvinou

Vsetín: Premiérové utkání nové sezóny na domácím ledě mají vsetínští hokejisté za sebou. A dopadlo pro ně více než úspěšně. Valaši sice ve středu na Lapači prohrávali po první třetině 0:1, ale během druhé dvacetiminutovky prakticky rozhodli o utkání: Nastříleli soupeři pět gólů, vyhnali hostujícího Iláše z brány a učinili rozhodující krok ke konečnému vítězství 6:2. Svěřenci kouče Hlobila tak dokonale překvapili papírového favorita a po dvou kolech mají na kontě solidních pět bodů.

Valašský hokejový klub - HC Plus Oil Karviná 6:2 (0:1, 5:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Podešva, 24. Mikšovský (Dubec), 28. Dubec (Tichý), 32. Vaněk (Vítek, Zúbek), 40. Kubo, 48. Podešva (Brezáni) - 10. Tomášek (Contratto), 58. Kowalczyk (Tomášek, Pavliš). Rozhodčí: Volf - Dučák, Vožda

Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1024. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2.

Valašský hokejový klub: Plšek - Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Žabčík, Tesařík - Zúbek (51. Holík), Vaněk, Vítek - Dubec, Korčák, Mikšovský - Kubo, Podešva, Brezáni.

HC Plus Oil Karviná: Iláš (28. Smolka) - Krause, Kowalczyk, Vnenk, Javín, Deutch, Sznapka - Pavliš, Tomášek, Badžo, Samiec, Blatoň, Řezáč, Moravec, Mikšan, Rosůlek, Mareček, Číhal, Miczek, Contratto.

Komentář k zápasu
Autor: Radek Bařina

Očekávaný úvod mělo utkání VHK Vsetín s Baníkem Karviná. Domácí se od začátku tlačili do útoku, zatímco hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a spoléhali na rychlé protiútoky. Prvního z nich se dočkali už po dvou minutách hry. Američan Contratto se řítil sám na Plška, udělal mu kličku, vsetínský brankář ale ještě dokázal duchapřítomně položit na led hůl a právě díky ní se mu podařilo vytěsnit touš mimo tři tyče.

Chvíli poté Valaši v poklidu přečkali první přesilovku Baníku, sami se ovšem v platonickém tlaku do nebezpečnějších šancí nedostávali. Až v deváté minutě udělala velký průvan kolem Ilášovy branky první útočné formace Vsetína. Gólman hostů ale několikrát dobře zasáhl a v pokračující akci to naopak byli Karvinští, kdo se ujal vedení. Domácí tak dlouho kupili nepřesnosti v okolí Plškovy branky, až se k puku dostal Contratto, přihrál na mezikruží Martinu Tomáškovi a zkušený útočník zakončil přesně k levé tyči domácí klece.

Po vstřelené brance se Baník ještě víc zatáhl do defenzívy a domácí, ač jim nechyběla snaha, jen stěží hledali cestu k Ilášovi. Až ve čtrnácté minutě se krátce po sobě dostali k zakončení, Kubo a Podešva, ani jeden ale z blízka nemířil přesně. S blížícím se závěrem třetiny se Valachům stále více dařilo dostávat do nebezpečných pozic, Iláš byl ale výborný. Vychytal ránu Dubce i bekhend Brezániho z bezprostřední blízkosti. Zejména díky němu tak odcházeli Karvinští do kabin s jednobrankovým náskokem.

Jak rychle se může stát z hrdiny „padouch“ ukázal názorně začátek druhé třetiny. Přesilovková žabička Jana Podešvy zpoza modré se před nešťastným Ilášem nevyzpytatelně odrazila, přeskočila gólmanův beton a neomylně skočila do sítě. Než se Iláš a spol. stihli z nešťastné branky vzpamatovat, přistál v Karvinské brance puk číslo dva. V čase 23:06 se po křídle protáhl před branku Adam Mikšovský a s přispěním tyče i hole obránce dostal puk za brankovou čáru. Baník mohl po chvíli odpovědět v početní výhodě. Sehrál ji sice lépe než předchozí, Plšek si ovšem poradil se šancí agilního Contratta i se střelami jeho spoluhráčů.

To Valaši byli v prostředním dějství obdivuhodně produktivní. Ve dvacáté osmé minutě si Marek Dubec elegantně zpracoval Tichého přihrávku, v brejku si počkal na pohyb Iláše a poté mazácky zakončil mezi jeho betony. Na hrdinu první třetiny toho bylo moc a nechal se vystřídat Lukášem Smolkou. Karvinští za nepříznivého stavu vrhli všechny síly do útoku a v následujících minutách si vytvořili nejednu dobrou příležitost. V brance VHK se ovšem ke skvělému výkonu rozchytal Lukáš Plšek. Ten vyřešil, za pomoci obránců, velký závar Moravcovy formace a přesně v polovině duelu si znovu poradil s blafákem Contratta. Kromě většího nebezpečí před domácí brankou byla zvýšená karvinská aktivita v útoku také vodou na mlýn rychlonohých domácích útočníků. S Podešvovou tečí si ještě poradila Smolkova lapačka, bleskový výpad VHK v minutě dvaatřicáté ale nezastavil ani on. Vítkovu střelu sice ještě dokázal vyškrábnout, na Daniela Vaňka však zívala zcela prázdná brána, čímž domácí kapitán nepohrdl. O minutu později byl znovu v úniku Dubec, zakopl ale o rýhu v ledu a ze šance nebylo nic.

Těsně před druhou sirénou ale Vsetínští přeci jen udeřili popáté a definitivně tak zlomili slábnoucí odpor Baníku. Po Sznapkově zaváhání ve středním pásmu jel sám na Smolku Martin Kubo a ač faulován, dokázal zavěsit puk na gólmanovo rameno. Po výborně sehrané druhé třetině tak odcházeli domácí do kabin se čtyřbrankovým náskokem.

Ve třetí periodě už se zřetelně promítlo, že o výsledku utkání je v podstatě rozhodnuto. V jejím úvodu měla sice Karviná velkou šanci, když se v přesilovce dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti Pavliš, precizně chytající Plšek jej ale vychytal. V pohodě hrající Vsetín jinak bez větších problémů hlídal náskok a z protiútoků pravidelně ohrožoval branku hostů. A nejen ohrožoval. Ve čtyřicáté osmé minutě se Brezány po pravém křídle protlačil před Smolku, ten sice úspěšně zasáhl, odražený puk ale nekompromisně uklidil do sítě Jan Podešva.

Karviná mohla hned po rozehrávce odpovědět Rosolkem, i jeho brejk ovšem skončil na domácím muži s maskou. Tři minuty před sirénou se ale hosté přeci jen dočkala korekce výsledku. Pavel Kowalczik dostal pas mezi kruhy a umístěnou střelou na vyrážečku pokořil Plška. Na víc už se ale Karviná nezmohla, ze Vsetína proto odjíždí s vysokou porážkou. V pohledném zápase zvítězili Valaši 6:2.
Zdroj: Václav Trávníček, Radek Bařina, w.hc-vsetin.cz

Zdroj:


nahoru