Trojskokanka Šárka Kašpárková v Rožnově

Bronzová medailistka z olympijských her 1996 v Atlantě a mistryně světa z roku 1997, atletka Šárka Kašpárková navštívila Rožnov pod Radhoštěm. V rámci setkání ředitelů mateřských a základních škol Rožnovska jednala o zapojení škol do projektu „Odznak všestrannosti olympijských vítězů“.

Česká rekordmanka v trojskoku na dráze i v hale, ale především bronzová medailistka z olympijských her 1996 v Atlantě a mistryně světa z roku 1997, atletka Šárka Kašpárková, představila na pravidelném zasedání ředitelů škol a školských zařízení v Rožnově pod Radhoštěm (více o tomto zasedání zde) projekt „Odznak všestrannosti olympijských vítězů“.

„Ve spolupráci se společností Decaro rmg a v koordinaci s jednotlivými obcemi v rámci celé České republiky realizujeme projekt „Odznak všestrannosti olympijských vítězů“, který je určen žákům II. st. ZŠ. Pořádáme městská, okresní i regionální kola a také republikové finále. Rovněž organizujeme kempy pro učitele tělesné výchovy, pro rodiče i pro věkovou kategorii 66+. Další z aktivit, které nabízíme, jsou besedy s našimi úspěšnými sportovci,“ popsala trojskokanka Kašpárková.

„Ředitelé škol byli se záměry projektu seznámeni a uvidíme, jaká bude jejich odezva. Věřím ale, že alespoň některé aktivity zahrnou do svých vzdělávacích plánů. V době počítačů a pasivního sportování je nutno již u dětí začít s motivací ke sportu a pravidelnému cvičení,“ doplnil vedoucí odboru školství, mládeže, tělovýchovy a cestovního ruchu rožnovského městského úřadu Dušan Vrážel.

Šárka Kašpárková se setkala také se starostkou Rožnova Markétou Blinkovou. „Setkání bylo neformální a vzhledem k tomu, že paní Kašpárková je olympioničkou a celoživotní nadšenou sportovkyní, tak jsme hovořily především o sportu se zaměřením na děti a mládež. Informovala jsem našeho hosta o pořádání Rožnovské olympiády dětí a mládeže. Paní Kašpárková vyjádřila přesvědčení, že by se v rámci příštího ročníku olympiády v roce 2014 zúčastnila, a už příští rok by ráda navštívila Rožnov v rámci Běhu rodným krajem Emila Zátopka. V závěru našeho setkání jsme také probíraly možnost pomoci paní Kašpárkové při rekonstrukci a modernizaci některého z venkovních školních hřišť. Případná podpora Šárky Kašpárková by nám mohla pomoci při získání dotačních titulů na takovou rekonstrukci. Rožnovské děti chtějí sportovat. Svědčí o tom velká účast na naší městské olympiádě i další sportovní úspěchy. A město jim k tomu chce vytvořit podmínky,“ uzavřela starostka Markéta Blinková.

Zdroj: Ing. Mgr. Tomáš Gross – MěÚ Rožnov pod Radhoštěm


nahoru