Rožnovští písaři se na mistrovství světa neztratili.

V belgickém Gentu se v uplynulých dnech uskutečnilo Mistrovství světa v psaní na PC. Je skvělou tradicí, že na těchto soutěžích sbírají úspěchy i žáci rožnovské ZŠ Pod Skalkou a Gymnázia Rožnov.

Největším úspěchem je zisk mistrovského titulu, který vyhrála Karolína Foukalová.

Ve dnech 13. - 20. července se v belgickém Gentu uskutečnilo Mistrovství světa v psaní na PC. Silné a početné zastoupení měla na tomto mistrovství Česká republika, kterou reprezentovali také žáci rožnovské ZŠ Pod Skalkou a Gymnázia Rožnov.

„Naše gymnázium reprezentovaly Karolína Foukalová, Bára Stejskalová a Alexandra Pavelová. A všechny tři přivezly medaile. Tu nejcennější Karolína Foukalová, která se stala absolutní mistryní světa. Třetí místo v celkovém hodnocení pak v celosvětové konkurenci obsadila Bára Stejskalová. Další naše reprezentantka, Alexandra Pavelová, uspěla například v kategorii textové korekce, kde skončila třetí,“ uvedla ředitelka Gymnázia Rožnov Alena Gallová.

„Měli jsme velkou radost také ze žáků ZŠ Pod Skalkou. Především z teprve jedenáctiletého Jonáše Valy, který získal 3. místo v mezinárodní internetové soutěži. Z původních předpokladů, že se umístíme v první desítce, nás neminulo velké překvapení, když Michal Rak a Lenka Vašenková obsadili ve velmi silné konkurenci 4. až 6. místa v různých soutěžích. Do celkové kombinace se dostali jen 4 žáci z celého světa a mezi nimi získala 4. místo Lenka Vašenková,“ doplnila učitelka psaní na PC Vlasta Martináková.

Zdroj: Ing. Mgr. Tomáš Gross – MěÚ Rožnov pod Radhoštěm MěÚ Rožnov pod Radhoštěm


nahoru