Povedená osádka felicie

Vsetín: Vsetínští policisté v noci kontrolovali osádku felicie. U řidiče zjistili požití alkoholu, spolujezdec neuposlechl jejich pokyny a tak skončí u přestupkové komise. Dnes hodinu a půl po půlnoci si ve Vsetíně místní části Ohrada policisté všimli, že do osobního auta nasedají dva muži a to zjevně pod vlivem alkoholu. Vozidlo následovali a v centru Vsetína zastavili.

Škodu Felicii řídil dvacetiletý muž ze Vsetínska. Policisté si u něj své podezření, že před jízdou požil alkohol, ověřili provedenou dechovou zkouškou. Přístroj ukázal hodnotu převyšující jedna a půl promile. Zadrželi mu tedy řidičské oprávnění, zakázali další jízdu a k dalším úkonům jej vyzvali na dnešní dopoledne. Krátce před polednem obdržel muž sdělení podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. U soudu mu hrozí až jeden rok vězení.

Policisté při kontrole vyzvali i spolujezdce k prokázání totožnosti. Tento je neuposlechl a chtěl místo kontroly opustit. Policisté jej po výzvě jménem zákona vyzvali, aby setrval na místě a prokázal totožnost. Ani tentokráte muž neuposlechl. Po zákroku policistů tedy skončil na místní policejní služebně, kde se podařilo zjistit, že se jedná o sedmadvacetiletého muže taktéž ze Vsetínska. Po tomto zjištění byl muž propuštěn, ale pro neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci půjde před správní orgán k projednání tohoto přestupku. Zde mu hrozí pokuta až pět tisíc korun.
V tomto roce vsetínští policisté oznamovali již deset přestupků, kdy občané neuposlechli jejich výzev.
Zdroj: nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, preventista

Zdroj:


nahoru