Náraz vymrštil řidiče z vozidla. Zraněním na místě podlehl.

Náhled

Profesionální hasiči zasahovali v odpoledních hodinách na místě tragické dopravní nehody ve Vsetíně.  

Po poledni dorazili profesionální hasiči stanice Vsetín na místo hlášené dopravní nehody dvou vozidel, ke které došlo v prostoru křižovatky z centra města směrem na Valašské Meziříčí. Při nárazu osobního vozidlo do nákladní soupravy došlo k vymrštění řidiče z kabiny a jeho zaklínění pod zadní nápravou nákladního vozidla.
 
Hasiči, kteří na místo události dorazili se dvěma zásahovými vozidly, museli tělo řidiče, který utrpěl zranění neslučitelná s životem, vyprostit pomocí hydraulických zvedáků a vaků. Přímým svědkem tragické nehody byl i známý řidiče osobního vozidla. Tomu museli vyškolení hasiči poskytnout posttraumatickou pomoc.
 
Současně s vyprošťováním řidiče hasiči zajistili místo nehody a obě havarovaná vozidla proti vzniku požáru. Za pomoci sorbentů také likvidovali provozní kapaliny uniklé na komunikaci. Po zadokumentování nehody policisty dokončili hasiči nutné likvidační a úklidové práce.
 
Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému a následného vyšetřování byl provoz ve směru na Valašské Meziříčí zcela uzavřen. Dopravu odkláněli policisté na objízdné trasy.

Zdroj: HZS Zlínského kraje – por. Bc. Libor Netopil


nahoru