"Najtvrdším hasičem Růždeckej kotliny" se stal Martin Januš

V sobotu 27.7.2013 proběhla v Růžďce druhá z pěti soutěží seriálu Vsacké ligy TFA (soutěž v silovém hasičském víceboji) s názvem "Najtvrdší hasič Růždeckej kotliny". Soutěž odstartovala v deset hodin ráno a bylo se opravdu na co dívat – na start se postavilo celkem 64 závodníků z řad dobrovolných hasičů (44 mužů a 20 žen). Závodníci se za nepřízně počasí museli poprat s překážkami, které jim pořadatelé přichystali. Tratě tohoto typu závodů  simulují v podstatě vše co může nastat u reálného zásahu hasičů. Na trati bylo možno vidět např. disciplíny - roztažení dvou párů hadic, přeskok přes výškovou překážku, transport figuríny, přenos barelů apod. Se stejným vypětím bojovali jak muži, tak i ženy. Ve výsledku se mezi muži umístili 1.místo Matrin Januš (SDH Halenkov)  na 2. místě Tomáš Plánka (SDH Vsetín-město) a na 3. místě  Radek Vojtíšek (SDH Vigantice). Mezi ženami zvítězila Radka Janušová (SDH Halenkov), na druhém místě Veronika Urbanová (SDH Stanovnice) a třetí příčku obsadila Kateřina Zubíková (SDH Jablůnka).  V kategorii družstev žen zvítězilo družstvo SDH Stanovnice a druhou příčku obsadilo družstvo SDH Vsetín-město. V kategorii  družstev mužů zvítězili hasiči z SDH Halenkov, na druhém místě SDH Francova Lhota a na třetím místě družstvo SDH Vsetín-město.

Vítěze soutěže TFA z Růžďky již známe, seriál soutěží však pokračuje další soutěží Vsacké ligy a to 24.8. 2013 od 9:00 hod na Kohútce. Tímto zveme všechny příznivce netradičního hasičského sportu, aby přišli podpořit soutěžící i na další soutěže Vsacké ligy.

Zdroj: Starosta SDH Růžďka Novosad Filip