Letní koupání ve Vsetíně

V letním období nabízí Vsetín dvě možnosti koupání. První z nich je loni nové koupaliště U Průmyslovky, druhou pak venkovní bazén Sokolák v areálu Městských lázní Vsetín. Provozovatelem městských sportovišť, tedy Městských lázní s venkovním bazénem Sokolák i koupaliště U Průmyslovky, je Vsetínská sportovní s.r.o.

V roce 2014 navštívilo venkovní bazén Sokolák 6 tisíc osob. „Právě loňská poměrně vysoká návštěvnost nás přiměla k letošnímu opětovnému otevření tohoto venkovního bazénu,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová, která má sport a sportovní aktivity ve své kompetenci.

Letos ale Vsetínská sportovní přehodnotila systém vstupu na Sokolák, přičemž záměrem bylo umožnit vstup pouze přes hlavní pokladnu Městských lázní. „Protože jsme však chtěli vyhovět žádostem zástupců z TJ MEZ Vsetín, jejíž venkovní sportovní areál na Sokolovně sportovci využívají a chtěli mít i možnost koupání, zprovoznili jsme začátkem července vstup i přes bránu od Sokolovny,“ doplnila ředitelka Vsetínské sportovní Pavla Stachová.

Návštěvníci bazénu Sokolák v areálu lázní mají nyní k dispozici veškeré vybavení, které celý areál nabízí. Tedy i vnitřní plavecký bazén, relaxační a dětský bazén, Whirlpool, tobogan či infra saunu. V letním období je pro návštěvníky připraven i stánek s prodejem rychlého občerstvení, nechybí Free WIFI nebo ozvučení venkovní plochy. V případě, že v průběhu platného vstupného chce návštěvník na chvíli opustit areál, je mu to umožněno za použití „vracenky“.

„Cena vstupného na venkovní bazén Sokolák v areálu Městských lázní je cenou vycházející z běžného ceníku, kdy došlo k navýšení počtu hodin, které zákazník může trávit v objektu.

To znamená, že za cenu vstupu na 150 minut v zimním období je možné v létě trávit v areálu 300 minut, tedy 5 hodin a za cenu 5 hodin je možné trávit v areálu celý den, kdy na rozdíl od zimního období je cena za 1 hodinu pro dospělého člověka pouze 21 korun za hodinu, v zimním období je to 53 korun za hodinu,“ vyjmenovává Pavla Stachová.

Podle statistiky se návštěvnost v teplých dnech na koupališti U Průmyslovky zvýšila a naopak ve dnech chladnějších se zvýšila v Městských lázních s venkovním bazénem Sokolák.

„Parametry plnohodnotného koupaliště nabízí ve Vsetíně areál U Průmyslovky, který mohou občané využít ke strávení letních dnů na čerstvém vzduchu s možností koupání v bazénech s ohřívanou vodou,“ připomíná místostarostka Hlaváčová a dodává: „Po ukončení letošní sezóny zvážíme, jak nastavíme přístupnost k venkovnímu bazénu Sokolák v areálu lázní pro další období, tedy zda bude součástí lázní nebo bude-li vůbec otevřen.“

Mgr. Adéla Kousalová

Zdroj: Mgr. Adéla Kousalová – redaktorka Vsetínských novin


nahoru