Kanoisté zamkli Bečvu a ukončili tak úspěšnou sezónu 2012

Poslední oficiální akce závodní sezóny pro oddíl kanoistiky ve Valašském Meziříčí skončila. Zamkli jsme vodu.

„To teda neznamená, že bychom nejezdili, trénovat budeme do doby, než nám Bečva zamrzne,“ podotkl juniorský reprezentant Václav Kristek. Nicméně symbolický akt slouží pro kanoisty z Valmezu především jako poděkování vodě a sezóně. „Stalo se tradicí, že si poskládáme lodičky, do nich napíšeme poděkování za naše úspěchy a zároveň naše přání do budoucí sezóny. Pro některé je to vyjet si reprezentaci, pro jiné jen konečně sjet splav bez převrácení. Tyto papírové lodičky pak dáme dohromady, obětujeme všechny suroviny, které jsou pro nás důležité (lepidlo a laminát na opravu lodí, Paralen, abychom byli zdraví, cukr, abychom měli energii, vodu, aby ji bylo dostatek, ale ne přebytek, a kus sebe, v našem případě třeba kousek vlasu) a necháme lodičky zapálit a následně pohltit vodním živlem,“ vysvětlila trenérka mládeže Dana Fusková ml.

A co se teda kanoistům letos podařilo? Největším úspěchem byly hned čtyři lodě v reprezentaci, které získaly čtyři kovy. Dva bronzy a stříbro na ME juniorů ve sjezdu ve Slovinském Loferu a bronzová medaile z ME juniorů ve slalomu. Za to oddíl vděčí Jakubovi Frankovi, Václavu Kristkovi, Vladimíru Zátopkovi a Markovi Žnivovi. Opět oddíl obhájil titul nejlepší žákovský oddíl ve sjezdu a získal tak putovní pohár oddílu, na kterém se již po druhé blýská cedulka s Valašským Meziříčím.

V konečném žebříčku oddílů jsme pak získali čtvrté místo mezi 136 registrovanými oddíly v republice, kde před námi jsou pouze univerzitní oddíly Prahy, Olomouce a armádní oddíl Dukly. Celkově jsme získali 12 zlatých, 11 stříbrných a 14 bronzových titulů Mistrů České republiky v jednotlivých věkových odvětvích (od žáků po dospělé). Pět lodí si vyjelo reprezentační dres a devíti lidem se podařilo získat umístění v tzv. SCM (střediskové centrum mládeže). „Jsem na letošní výsledky opravdu pyšný a hodnotím je velice kladně. Děkuji všem i za skvělý kolektiv, který drží pospolu, a i v tomhle ohledu tak vítězíme“ nakonec zhodnotil Radomír Fusek st.

Danča Fusková ml.

Zdroj: Ing. Renata Votrubová, MěÚ Valašské Meziříčí

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí
Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí
Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí
Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí
Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí
Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí

Zdroj:


nahoru