Fotbal: Vsetín prohrál derby 3:0

Vsetín: K Hornovsackému derby, ke kterému došlo tentokrát již ve třetím kole, nastoupily oba týmy značně oslabeni. Více to v průběhu utkání pocítili hosté, jimž zejména citelně chyběla Němcova dvojčata a Mucha, zatímco na straně domácích do utkání vůbec nenastoupil Haas a jejich největší akvizice Škrobák zasáhl do boje až v posledních dvaceti minutách.

Úvodní minuty se z tohoto důvodu jevily jako značně překvapivé, neboť herní aktivita se nesla na straně Vsetína. Ručička světelného ukazatele ukrajovala teprve svou druhou část, když se dostal do brejku Luhový, jenž se ocitl sám před domácím brankářem Sváčkem. Svůj záměr, velmi slibnou příležitost poslat svůj tým do vedení nevyužil, a jak se ukázalo později, jednalo se možná o zlomový okamžik střetnutí. Sice i poté optická převaha vyznívala pro hosty, ale kromě střely Pavlince z úctyhodné vzdálenosti a tří rohových kopů se již žádná šance nenaskytla. Domácí poprvé zahrozili ve 13.minutě po jedůvce Maliňáka, s níž gólman Sedlák neměl sebemenší problém. Prakticky od tohoto momentu začínali mít Karlovjané navrch. Zejména ve středu pole zásluhou Orsága převzali taktovku hry a předváděli svou typickou hru v domácím prostředí. Jejich aktivita začala narůstat, vytvářeli si i šance, které výborný Sedlák prozatím likvidoval. Přišla však 35.min a po sérii rohových kopů kapituloval poprvé, když za jeho záda z hranice malého pokutového území dopravil Štuler. Do konce první půle ještě jeho rukavice provětral nejprve Orság a po něm Haničák. Na opačné straně se neudálo téměř nic, co by stálo za sebemenší povšimnutí.

Začátek druhé pětačtyřicetiminutovky se nesl ve znamení mírného tlaku domácích. V 51.min. unikl po levé straně Melichařík a bombou trefil pouze boční síť. V 56.min. po zbytečné ztrátě míče ve středu pole se opět dvakrát vyznamenal Sedlák, jenže proti třetí petelici, tentokrát Surovce, byl již naprosto bezmocný. Po obdržené druhé brance se hra Vsetína vyznačovala pouze křečí, hráči nebyli schopni vyprodukovat jedinou kloudnou akci, o střelbě ani nemluvě. Za celý zápas ohrozili klec domácích pouze dvakrát, a to jen ihned po začátku. Za vše hovoří fakt, že během tří dosavadně odehraných utkání, t.j. již dvěstěsedmdesát minut, se ještě neměli možnost radovat z dosaženého gólu. Vytouženého cíle v podobě branky se přece jen dočkali. Bohužel ale opět na vlastní straně. V 73.min. zatáhl, tentokrát zprava, míč střídající Vrážel, jeho centr trefil v pokuto-vém území Smýkala tak nešťastně, že se od jeho stehna odrazil míč za záda překvapeného Sedláka.

Zbytek utkání se již dohrával jen z nutnosti, své dostatečné vedení si tým domácích lehce pohlídal. Vítězství pohraničáků je naprosto zasloužené, poněvadž jejich hráči předčili protivníka prakticky ve všem. A nejsmutnějším konstatováním je fakt, že se na jednoznačný výsledek vůbec nenadřeli. Fotbalisté Vsetína působili místy velmi rozpačitým dojmem, a někteří z nich chvílemi připomínali nejen obětní beránky, ale především fotbalové začátečníky.

Sestava Vsetína:
Sedlák - Smýkal, Jantoš, Hurtoň, Zimek - Fojtík (59.min. Pfeiler), Pavlinec, Doležel, Trlica (43.min. J. Lukáč) - Ryza, Luhový
Zdroj: fcvsetin.cz

Zdroj:


nahoru