Florbalisté oceněni na radnici

Před několika dny přijali na radnici starostka města Iveta Táborská a místostarosta Stanislav Pavelec vsetínský florbalový tým starších žáků TJ MEZ Vsetín. Důvod byl jasný, vedení města chtělo mladým florbalistům poděkovat za výbornou reprezentaci Vsetína na letním mezinárodním turnaji Floorball Cup 2012 v Ostravě, ze kterého přivezli bronzové medaile.

Vzhledem k tomu, že během sezony tým nesehrál příliš mnoho utkání, ve kterých by byl konfrontován se silnými týmy, všichni se na turnaj velmi těšili. Čekaly je totiž zápasy se špičkovými kluby, a to nejen z České republiky. A nutno říci, že z tohoto srovnání tým z Valašska vyšel s čistým štítem. Hráči se nezalekli ani slavných názvů jako Future Praha, Torpédo Havířov a jiné, které patří k baštám českého florbalu.

Ve skupině nejprve narazili na SSK Future, který patří k nejlepším pražským klubům. Výsledek 4:4 tak jistě nebyl neúspěchem. Následovala však prohra s polským celkem Floorball Gorzow 1:3. Vsetínští si pak spravili chuť vítězstvím nad FBC Remedicum Ostrava 8:2 a po bitvě také nad Torpédem Havířov 3:1. Vítěznou jízdu Vsetína nezastavili ve čtvrtfinále ani Vikingové z Kopřivnice, které naši borci zdolali na samostatné nájezdy 3:2. V semifinále se Valaši opět střetli s SSK Future, ale tentokrát už je Pražané přehráli 6:1. Trošku zklamaní, ale plni odhodlání bojovat o bronzové medaile, nastoupili vsetínští hráči proti Uničovu. Ve velmi vyrovnaném boji nakonec uspěli a mohli se radovat z bronzu.

A právě za tento výsledek se mladí florbalisté vedení trenéry Václavem Jurečkou a Davidem Andělem dočkali pozvání na radnici, kde jim zástupci města předali pamětní listy a také dort ozdobený jak jinak než florbalovým míčkem.

„Děkujeme vám za reprezentaci města, děkujeme vašim trenérům za čas, který s vámi tráví, a vyřiďte i poděkování svým rodičům, kteří vás ke sportu vedou a vytváří vám pro něj podmínky. Zaslouží si i od vás velkou sladkou pusu,“ řekla na setkání starostka a popřála celému týmu hodně zdraví, sportovních úspěchů a chuti vítězit.

Zdroj: Jiří Žůrek, redaktor Vsetínských novin

Zdroj: MěÚ Vsetín

Zdroj:


nahoru