Diakonie otevřela první dobročinný obchůdek ve Vsetíně

Diakonie Vsetín otevřela ve Vsetíně v ulici Na Příkopě první Dobročinný obchůdek. Slavnostního otevření se zúčastnili nejen uživatelé vsetínské Diakonie a její podporovatelé, ale také Jitka Hoplíčková, předsedkyně správní rady Nadace pro výstavbu penzionů pro seniory s komplexními službami, evangelický farář Bronislav Czudek a místostarostka města Vsetína Simona Hlaváčová.

„Otevření Dobročinného obchůdku vnímám od začátku tak trochu jako zázrak, protože jsme jeho otevření realizovali v poměrně krátkém čase - během třech týdnů,“ řekl v úvodu při slavnostním otevření Dan Žárský, ředitel Diakonie Vsetín a pokračoval: „Poděkovat musím všem, kteří se zasadili o to, abychom dnes mohli pro veřejnost tento první dobročinný obchůdek ve Vsetíně otevřít. Motto našeho obchůdku je koupíš – pomůžeš.“

Symbolického přestřižení pásky se v úterý 2. června se ujali farář Bronislav Czudek, ředitel Dan Žárský a místostarostka Simona Hlaváčová, která popřála obchůdku hodně štědrých dárců a spokojených návštěvníků.

Diakonie Vsetín chce výtěžek z prodeje zboží použít na dofinancování služeb na pomoc seniorům a lidem v sociálně tíživé situaci. V dobročinném obchůdku tak můžete nakoupit za příznivé ceny oblečení pro děti i dospělé, kabelky, šátky, bižuterii, sklo, porcelán nebo keramiku. Na výběr je i velké množství plyšových hraček nebo sortimentu Fair trade produktů, jako je káva, čaj či čokoláda. „Do obchůdku mohou zájemci donést věci, které jim doma jen leží, ale jsou stále pěkné a nepoškozené. Rádi je pak zařadíme do nabízeného zboží, tedy daruj – pomůžeš,“ dodává ředitel Žárský.

„V rámci České republiky vnímám, že sociální služby poskytované ve Vsetíně jsou výborně zabezpečeny. Sociální služby Diakonie Vsetín jsou na velmi vysoké úrovni, což je mimo jiné i proto, že město Vsetín příkladně spolupracuje s neziskovými organizacemi,” vyzdvihla úlohu města Vsetína Jitka Hoplíčková.

Posláním Diakonie Vsetín je péče o člověka a svůj postoj by ráda přenesla i do prostředí obchůdku. Postaráno tak bude nejen o nakupující, ale i o děti, pro něž je připraven dětský koutek, a pro čekající „protějšky“ zase příjemné posezení venku v pohodlných křeslech, a do budoucna plánují i nabídku dobré kávy.

„Věci, které se rozhodnete darovat do dobročinného obchůdku, můžete nosit v malém množství - jednu tašku přímo do obchodu, větší množství převezmeme na Domově Jabloňová na Strmé ulici každou středu od 14 do 16 hodin, po domluvě i jinak,“ upřesnila Marta Vodáková ze vsetínské Diakonie. Otevírací doba obchůdku je od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 11 hodin.

Zdroj: Mgr. Adéla Kousalová – redaktorka Vsetínských novin


nahoru